Naprednjaci sutra organizuju skup u Ćacilendu, novosadski, koji je planiran za nedelju, navodno je – odložen

Naprednjaci sutra organizuju skup u Ćacilendu, novosadski, koji je planiran za nedelju, navodno je – odložen

Srpska napredna stranka mobilisala je svoje članstvo i simpatizere pozivajući ih da sutra od 17 časova svi budu u Ćacilendu u Beogradu.

Pozivi se dele na SNS Viber grupama, a po mestima i opštinama raspoređene su kvote. Navodno, skup u Novom Sadu za sada je otkazan.

Kvote za lokalne naprednjake, koliko moraju prikupiti ljudi su, saznaje Danas, iste kao i za miting koji je trebalo da bude održan u Novom Sadu, samo se autobusi preusmeravaju u Beograd.

Pravimo veliki miting u Beogradu u sredu (prekosutra). Treba da budemo ispred Narodne skupštine u 17 časova. Ljude koje ste spremali za Novi Sad odmah ili sutra ujutro kontaktirajte za prekosutra. Kvote su nam iste. Takođe, imamo i pešake taj dan. Spremite i to za sutra. Detaljnije ćemo na sastanku. Novi Sad se odlaže – piše u jednoj od poruka iz SNS Viber grupa u koju je Danas imao uvid.

Oni saznaju od izvora SNS-a da je polazak za Beograd u Somboru organizovan sutra od 14 časova. Sat vremena posle kreću i naprednjaci iz Bačke Palanke. Slično je i u drugim vojvođanskim mestima.

Kao i na svakim drugim mitinzima koje organizuje vlast, javna preduzeća moraju da učestvuju, pa Danas saznaje da je u zrenjaniskom Parking servisu stiglo obaveštenje zaposlenima da se sutra ide u Ćacilend.

O skupu koji će sutra biti održan u Beogradu, u Skupštini, koja danas raspravlja o biračkom spisku i leks specijalisu za Generalštab, govorila je i Marinika Tepić koja je upitala "šta se to sprema za sredu ispred Skupštine".

Umesto da uklonite ovo paramilitarno ruglo Ćacilend i da poslušate zahteve Dijane Hrke – šta spremate ovde u sredu u 17 časova? Šta zakuvavate? Opšte je poznato da mobilišete lojaliste, kriminalce da napune ovaj brlog u sredu u 17 časova – kazala je poslanica.

Dijana Hrka, majka Stefana Hrke koji je poginuo u padu nadstršnice, počela je štrajk glađu ispred Skupštine u ponedeljak.

Novosadski skup na čekanju?

Vučić je ranije najavio je da će pristalice vlasti organizovati najveći skup u istoriji Novog Sada desetak dana nakon komemorativnog okupljanja koje su organizovali studenti povodom godišnjice pada nadstrešnice na Železničkoj stanici kada je stradalo 16 osoba, a jedna je teško povređena.

Iako je pre sedam dana sa Kosova i Metohije krenula grupa pešaka do Novog Sada kako bi podržali predsednika Vučića, niko još zvanično nije saopštio kada bi i gde tačno u Novom Sadu trebao da bude održan ovaj režimski miting. 

Mnogi mediji prenose da je taj skup odložen tj. pomeren u Beograd.

* Sva polja su obavezna (Preostalo 500 karaktera)

Pošalji fotografiju uz komentar (do 2MB)

Ovaj članak još uvek nije komentarisan