11.1°C
Nedelja, 17. maj 2026. Oglašavanje

Vesti | Hronika

·

14.03.2018. u 00:03

Sin Branislava Lainovića Lajavog uhapšen zbog ubistva u Beogradu

Ljubomir Lainović (22), sin Novosađanina Branislava Lainovića zvanog Dugi, kojeg je 2000. godine likvidirao “zemunski klan”, uhapšen je zbog sumnje da je učestvovao u ubistvu Petra Arsića (38) 28. februara u beogradskom naselju Vidikovac.

Ljubomiru Lainoviću određen je pritvor do 30 dana, a u ovom slučaju osumnjičena su još dvojica mladića, koji su u bekstvu i za kojima su raspisane poternice.

Portparol Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Tatjana Sekulić rekla je Tanjugu da je Lainović saslušan u utorak u tužilaštvu, koje je tražilo da mu se odredi pritvor. Navela je da mu se na teret stavlja krivično delo pomaganje u teškom ubistvu.

Portparol suda Bojana Stanković rekla je Tanjugu da je sudija za prethodni postupak u utorak doneo rešenje kojim je osumnjičenom Lj. L. pritvor do 30 dana, zbog osobitih okolnosti koje ukazuju na opasnost od bekstva, zbog opasnosti da će ometati krivični postupak uticanjem na svedoke, kao i zbog postojanja osobitih okolnosti da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo.

Istim rešenjem sudija je prema dvoje osumnjičenih, koji se nalaze u bekstvu odredio pritvor do 30 dana, koji će se računati od dana i časa njihovog lišenja slobode, napomenula je Stanković.

Takođe, kako je dodala, prema osumnjičenima koji su u bekstvu je naređeno izdavanje poternice. Terete se za izvršenje krivičnog dela teško ubistvo i teško ubistvo u pomaganju, napomenula je Stanković.

Petar Arsić je ubijen 28. februara ujutru ispred kafića “3K” u beogradskom naselju Vidikovac.Mediji su preneli mu je nakon svađe pucao u glavu S. Đ. (22), koji je u bekstvu, kao i da se sumnja da je motiv ubistva povezan sa ubistvom ispred kluba “Nana” u decembru 2017.

Branislava Lainovića, poznatijeg u Novom Sadu pod nadimcima Dugi i Lajavi, ubili su 20. marta 2000. godine ispred hotela “Srbija” u Beogradu pripadnici nekadašnjeg zemunskog klana Miloš Simović i Sretko Kalinić, koji su zbog toga osuđeni na višegodišnje kazne zatvora.

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Sport

17. May

·10:00

·Begečka jama

BNS Akvatlon triatlon kluba Dynamic
Predstava

17. May

·11:00

·Pozorište mladih

Pustinjski snovi
Film

17. May

·11:00

·Arena Cineplex

Arena Cineplex – repertoar za nedelju
Film

17. May

·12:00

·Cineplexx Promenada

Cineplexx Novi Sad – repertoar za nedelju
Izložba
Predavanje

17. May

·15:00

·Novi Sad

DUHOVNA ŠKOLA – ŠKOLA ŽIVOTA
Predstava

17. May

·15:00

·Akademija umetnosti Novi Sad

Buđenje proleća