Šta Novosađani žele Novom Sadu u 2022. godini

Šta Novosađani žele Novom Sadu u 2022. godini

Na početku svake godine, prave se planovi, kako u našim ličnim životima, tako i u nekim opštim, koji se tiču svih nas. Naša tradicija je da oslušnemo Novosađane, kako vide naš grad i u kom pravcu bi trebalo da se razvija. Vreme je za lepe želje, pa je red da se i Novom Sadu poželi ono što će nam svima koji u njemu živimo značiti...

Na početku svake godine, prave se planovi, kako u našim ličnim životima, tako i u nekim opštim, koji se tiču svih nas. Naša tradicija je da oslušnemo Novosađane, kako vide naš grad i u kom pravcu bi trebalo da se razvija. Vreme je za lepe želje, pa je red da se i Novom Sadu poželi ono što će nam svima koji u njemu živimo značiti...

Kada smo naše čitaoce pitali šta žele Novom Sadu u 2022. godini, odgovori koji su nam stigli nikad nisu bili konkretniji. Izgleda da naši dugrađani zaista znaju šta bi to trebalo da se popravi, promeni, poboljša, sačuva...

Izdvajamo najzanimljivije odgovore.


NOVOSAĐANI ŽELE ČISTIJI, ZELENIJI I MANJE ZAGAĐEN GRAD

Stanovnici Novog Sada najviše su poželeli svom gradu drveće, parkove i parkinge, manje betona i smeća po ulicama, čistiji vazduh i manje požara.


Puno uličnih posuda za odlaganje smeća i primenu starog urbanističkog plana, gde svaki kvart ima park i puno zelenila. Slobodno kretanje gradom bez straha od huligana, policiju valjda imamo pa neka šetaju kvartovima (kao nekad) i neka pohvataju sve dilere droge koje jako dobro znaju. Da skratim, želim svoj (naš) Novi Sad da mi (nam) vratite u punom sjaju – kaže Vesna T.

Olja M. poželela je manje zagađenja, regulisanje noćne buke po centru i bolju uličnu rasvetu.

–  Da se manje nadograđuje i gradi, a da se više drveća sadi – kroz stih poručuje Nada S. D.

Marina K. je istakla da želi zabranu kvadova po Fruškoj gori, kontejnere za reciklažu i poboljšanje kvaliteta vode iz česme, a Ljiljana T. prečistač za kanalizaciju i više cveća, a Maja P. jednu česmu u centru gde turisti i ostali mogu da piju vodu leti.

–  Želim da Dunavac ostane kakav jeste, bez betona i netaknut, i želim osećaj bezbednosti dok hodamo ulicama, kao što je nekad bilo – ističe Gabriela B.


Mnoge želje odnosile su se i na očuvanje starog dela grada, kao i manje urbanističkog rasula, ali i bolje funkcionisanje gradskog saobraćaja.

Poneko je poželeo i da grad dobije ulicu nazvanu po Đorđu Balaševiću, kao i to da ne bude Novi Sad na vodi.


LJUDSKI FAKTOR...

U ovom segmentu, Novosađani žele različite stvari, od zdravih i nasmejanih ljudi, preko kulturnijeg ponašanja u saobraćaju, do smene vlasti.

–  Želim da što više ima logopeda i defektologa, kako bi naša deca sa razvojnim problemom koračala sigurnim koracima... Da se grad pozabavi sa time – napisala je Sanja A. R.

Neke želje se odnose na osposobljavanje Spensa, jer sugrađani smatraju da tu sport i sportisti mnogo trpe, a posebno za sređivanje bazena.


Slobodno nestranačko zapošljavanje. Nemoj u Parking servis, Dačićev je, nemoj u Poštu i ElektroVojvodinu, Vučićevo je, nemoj u Vodovod, Čankovo je, nemoj u SBB, to je Đilasovo... Ne možeš se vanstranački zaposliti nigde – tvrdi Dunja D.

Nađa C. želi fasade bez trobojki, Milan S. smatra da je potrebno manje grafita, vise kulture, manje nasilja, manje ubistava, a Nađa. M. grad lepšim vidi uz vedre ljude, zadovoljne, ljubazne, zdrave, strpljive...

–  Sad je vreme da se preuzme "penkalo" i da neke stvari u gradu uz podršku građana promenimo – voleo bi Goran B.


Duško Š.
bi bio srećan da fudbalski klub Vojvodina donese u Novi Sad titulu jesenjeg šampiona za 2022/23, a Dragan L. bi bio zadovoljan da više nema Exita.

Takođe, izrečene su i želje za otvaranjem prihvatilišta za pse i mačke na evropskom noivou, kao i smeštaja za beskućnike.

Slađana J. poželela je Novom Sadu sebe, kao novog stanovnika, a Maksim. M. da ostane poseban grad naše države i ponos ljudi koji žive u njemu.

A mi želimo da se bar neke od ovih želja ispune!

Ukoliko niste učestvovali u našoj anketi, pozivamo vas da svoje želje Novom Sadu ostavite u komentarima!

Oceni vest:
14
1

* Sva polja su obavezna (Preostalo 500 karaktera)

Pošalji fotografiju uz komentar (do 2MB)
 • Jole

  pre 832 dana i 14 sati

  Vise zelenih povrsina.Resenje za parking mesta. Bolje reseno urbanisticko pitanje. Proterivanje stetocina onih koji narusavaju izgleda ,identiteta, kulturu zivljenja i izgradnje grada onako kako to treba da bude po meri coveka. I da se zaustavi divljanje sa novogradnjom i to onom odvratnom novogradnjom koja nema veze sa Novim Sadom grad pocinje da nam lici na neku tamo podgoricu na neko djubre od grada. Grad treba da se siri u sirinu a ne da se unistava podbara i staro gradsko jezgro.

  Oceni komentar:
  1
  16
 • mm

  pre 832 dana i 5 sati

  slazem se ukinuti exit.skloniti baste iz centa

  Oceni komentar:
  4
  11
 • Veoma želim Gradu ovo

  pre 832 dana i 5 sati

  Smenu političke vlasti. Da SNS partija i njihovi članovi više nikada ne dođu ni na jednu funkciju, bilo gradsku bilo direktora javnih preduzeća.
  Mislim da sam bio precizan.

  Oceni komentar:
  3
  18
 • Kosta vekic

  pre 831 dan i 18 sati

  Zelim da Konacno posle 13 godina sredina ulice Janka Cmelika dobije normalan trotoar I uredjena parking mesta da deca mogu Bez Straha da idu u skolu . Nadam se da ce neko od nadleznih procitati I ovo her prvo drvo posle 13 godina stanovanja nam je zasadjeno pre meseci Dana,Ali se bojimo da ce I to polomiti nepravilno prkirani automobile,her parking a I nemamo vec samo nasut tucanik.

  Oceni komentar:
  0
  7
 • Podbara

  pre 828 dana i 51 minut

  Da u miru dočekaju Božić, a ne u ratnom stanju.

  Oceni komentar:
  0
  1
 • Podli plan u Imperiji

  pre 828 dana i 11 minuta

  Koliko čujem, u Beogradu sazivaju narod na ulice, za proteste pred ambasadom Australije,
  zbog namernog zaražavanja Novaka Đokovića u hotelu sa migrantima i koronom.
  Dakle...

  Oceni komentar:
  0
  3
 • Danijel Domanović

  pre 827 dana i 12 sati

  Ajde sve to ok,ali zašto ukidati Exit.Exit je jedan od simbola Novog Sada,zbog njega je Novi Sad dobio na značaju.Exit je spoj lepog i korisnog.Tačno je da je ove godine bilo dosta smeća na Exitu ali da se gradske službe više bave time ne bi ga bilo,tako da nije problem Exit već lenji ljudi i njih treba kritikovati,a ne Exit.Što se tiče ovog ostalog tu nemam šta da kažem,ostalo je sve tačno.U novoj godini bih Novom Sadu poželeo više zelenila,manje smeća,bolje ljude,manje nesreća,više kulture.

  Oceni komentar:
  0
  1