Za predstojeće praznike pojačane kontrole saobraćajne policije
Izvor - Radio televizija Srbije (RTS) : Fotografija - Ilustracija/Mojnovisad.com
Poledica povećala broj udesa – 136 u poslednja 24 sata, dve osobe poginule. Za predstojeće praznike pojačane kontrole saobraćajne policije.
Pomoćnik načelnika Uprave saobraćajne policije, pukovnik policije Zlatko Belencan, rekao je za RTS da je poslednjih dana zbog snega i leda došlo do povećanja broja saobraćajnih nesreća.
Prema njegovim rečima, u poslednja 24 časa dogodilo se 136 saobraćajnih nezgoda, u kojima su dve osobe izgubile život, a 45 zadobilo telesne povrede.
Upozorio je da na putevima gde ima leda, brzinu treba prilagoditi stanju na kolovozu, ali i situaciji u saobraćaju.
– Čim se vidi formirana kolona, treba usporiti, prilagoditi brzinu, znači spustiti ispod dozvoljene, ako je to recimo u gradskim uslovima 50, smanjiti ispod 50, upravo zato da bi moglo da se adekvatno reaguje u određenoj situaciji – rekao je Belencan.
Zbog predstojećih praznika, ali i tranzita, pojačan je i saobraćaj na putevima u Srbiji, posebno ka Zlatiboru, Kopaoniku i Staroj planini.
Saobraćajna policija će, kaže Belencan, do 10. januara biti prisutna na svim putnim pravcima, kako bi se što bezbednije i propisnije otišlo do željenih destinacija.
Savetuje obaveznu zimsku opremu, zimske pneumatike i lance i da u automobilu bude dovoljno goriva.
Naveo je da će pojačana kontrola saobraćaja biti i tokom novogodišnjih praznika.
– Sve policijske uprave na teritoriji Republike Srbije su dobile instrukcije, obezbeđenja organizovanih dočeka Nove godine, pojačana kontrola, pre svega na one najteže prekršaje, to je upravljanje pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci – rekao je Belencan.
Komentari
Još uvek nema komentara.