20.3°C
Petak, 24. april 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

10.03.2020. u 00:03

Papa pozvao sveštenike katoličke crkve da posećuju obolele od korona virusa

Papa Franja tražio je od svojih sveštenika da pokažu hrabrost i da posećuju one koji su zaraženi korona virusom, iako je Italija zatvorila granice kako bi ograničila kretanje i sprečila dalje širenje Kovida-19.

U Vatikanu je danas uživo prenošena papina jutarnja misa, koju je služio sam u kapeli hotela gde i živi. Misa je održana nekoliko sati nakon što je italijanska vlada proširila ograničenja kretanja sa severa ltalije na čitavu zemlju u pokušaju da uspori širenje korona virusa.

Papa Franja se molio za bolesne, lekare i medicinske sestre koji se brinu o obolelima.

– Pomolimo se Bogu i za naše sveštenike, neka oni imaju hrabrosti da izađu i daju bolesnima snagu Božjih reči – rekao je.

Vatikan, grad-država u srcu Rima, poštuje mere o zatvaranju zemlje, a i sam je nametnuo restrikcije za kretanje i kontakte zaposlenih. Jedna osoba je u Vatikanu je na testiranju bila pozitivna na korona virus, a petoro njih koji su bili u kontaktu sa njom su u karantinu iz predostrožnosti.

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Festival

24. Apr

·15:00

·SPENS - Sportski i poslovni centar Vojvodina

VINYL FEST
Knjiga

24. Apr

·18:00

·Omladinski centar CK13 (Crna kuća)

Book Clubbing #3 – Generation P / Homo Zapiens/Babylon
Predstava

24. Apr

·19:00

·Srpsko narodno pozorište

Vrana u paunovom perju OTKAZANO
Sport

24. Apr

·19:00

·Novi Sad

Časovi trbušnog plesa
Predstava

24. Apr

·19:30

·Srpsko narodno pozorište

Poslednji balkanski vampir
Koncert

24. Apr

·20:00

·SKCNS nova zgrada

Hojsak & Novosel