Pijačni prodavci protestuju, Mali insistira na fiskalnim računima
Izvor - N1 : Fotografija - Ilustracija/mojnovisad.com
Danas pijace u Novom Sadu i širom Srbije nisu radile, jer pijačni prodavci protestuju zbog uvođenja elektronske fiskalizacije na pijace.
– Oni koji se bave maloprodajom moraju da izdaju fiskalne račune. Tačka – ovim rečima ministar finansija Siniša Mali poručio je pijačnim prodavcima koji protestuju da će od 1. maja morati da imaju fiskalne kase.
– Samo poljoprivrednici koji na pijacama prodaju svoje proizvode neće biti obveznici fiskalizacije – rekao je Mali.
Pijačni prodavci okupili su se u Beogradu, te je kolona krenula od TC Ušće, Brankovim mostom stigla do Zelenog venca pa Terazijskim tunelom i Makedonskom ulicom do zgrade RTS. Oni su zatražili od Javnog servisa da prenese protest, kako bi se njihov glas čuo i na tom servisu.
Potom su Takovskom ulicom došli do Predsedništva, gde su se predstavnici obratili okupljenima. Nakon kraćeg zadržavanja, uputili su se ka Slaviji, blokirali je i rekli da će tu ostati do daljeg. Okupljeni su ekipi N1 prišli da bi demantovali pisanja pojedinih medija i da naglase da njihovi predstavnici nisu primljeni u Predsedništvu, nego da čekaju da ih neko pozove na sastanak.
Komentari
Još uvek nema komentara.