FOTO: U Novom Sadu postavljena plava "zvona" za papir
Izvor - mojnovisad.com : Fotografija - Moj Novi Sad
Gradska uprava za zaštitu životne sredine saopštila je da je u Novom Sadu, na različitim lokacijama, postavljeno 100 plavih zvona namenjenih za odvajanje papirnog ambalažnog otpada.
Kako navode, ovaj potez doprinosi razvoju održivog modela upravljanja otpadom i poboljšanju stanja životne sredine, a nastavak je saradnje sa firmom “Sekopak”.
FOTO: Novosadski “pametni reciklomati” pušteni u rad
– Primarna separacija otpada donosi brojne koristi, uključujući smanjenje potrošnje primarnih materijala, uštedu energije, kao i smanjenje količine otpada koja se deponuje. Osim toga, povećava se čistoća recikliranih materijala i smanjuju štetni uticaji na životnu sredinu – stoji u saopštenju.
Naglašavaju da projekat ima za cilj i da podigne svest građana o važnosti reciklaže i zaštite životne sredine.

Podsećamo, bela zvona za staklenu ambalažu nalaze se više od dve i po godine na ulicama Novog Sada.
Komentari
Još uvek nema komentara.