2.3°C
Petak, 01. maj 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

19.07.2025. u 00:07

"Humanitarni ponedeljak" na Štrandu za Anastasiju Stamenković

U ponedeljak, 21. jula, akcija “Humanitarni ponedeljak” biće namenjena našoj sugrađanki Anastasiji Stamenković.

Tog dana ulaz na plažu neće biti naplaćivan, a kartu će zameniti dobrovoljni prilozi posetilaca u skladu sa njihovim finansijskim mogućnostima. Kutije u koje će građani moći da prilože pomoć biće postavljene uz kapije Štranda od 8 do 19 časova.

Anastasija Stamenković boluje od cerebralne paralize, neverbalna je, sa kašnjenjem u mentalnom i kognitivnom razvoju. Anastasija ima 6 godina i koristi gastrostomu kako bi se obezbedio dovoljan unos hrane i tečnosti, ne vidi, ne govori i nije u mogućnosti da sedi samostalno. Motorički slabo napreduje.

Sredstva su potrebna za logopeda, defektologa, ostale terapije i suplemente radi poboljšanja kvaliteta života kao i odlaska u inostranstvo na lečenje matičnim ćelijama.

U akciji prikupljanja sredstava za Hanu Megan Sivulku, prošlog ponedeljka, prikupljeno je ukupno 145.460 dinara.

Ovim putem obaveštavamo sugrađane, koji imaju potrebu za ovakvom vrstom pomoći, da svoje zahteve mogu doneti na glavnu blagajnu Štranda.

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Film

02. May

·12:00

·Cineplexx Promenada

Cineplexx Novi Sad – repertoar za subotu
Noćni provod

03. May

·19:00

·Novi Sad

Goth Benefit Žurka
Festival

07. May

·Muzička škola "Isidor Bajić"

International Harp Competition "Petar Konjović"
Film

07. May

·18:00

·KC "Mladost"

Ovce detektivi
Festival

07. May

·21:00

·SPENS - Sportski i poslovni centar Vojvodina

Cubanero Salsa Festival
Film

08. May

·20:00

·KC "Mladost"

Iron Maiden: Burning Ambition
Koncert

08. May

·21:00

·K9 Station

Buč Kesidi