Apelacioni sud delimično uvažio žalbe branilaca uhapšenih aktivista: Kućni pritvor za njih troje (FOTO i VIDEO)

Apelacioni sud delimično uvažio žalbe branilaca uhapšenih aktivista: Kućni pritvor za njih troje (FOTO i VIDEO)

Delimičnim uvažavanjem žalbi branilaca okrivljenih Apelacioni sud u Novom Sadu je okrivljenima Vasić Mariji, Jovović Ladu i Dinić Lazaru odredio meru zabrane napuštanja stana sa elektronskim nadzorom dok je za ostalu trojicu okrivljenih vratio prvostepenom sudu na ponovno odlučivanje.

Delimičnim uvažavanjem žalbi branilaca okrivljenih Apelacioni sud u Novom Sadu je na sednici veća održanoj 20. maja 2025. godine okrivljenima Vasić Mariji, Jovović Ladu i Dinić Lazaru zbog osnovane sumnje da su izvršili krivično delo iz člana 320. Stav 1 u vezi člana 33 KZ u vezi krivičnih dela iz članova 308. I 309. Stav 1 KZ, odredio meru zabrane napuštanja stana sa elektronskim nadzorom iz člana 208. ZKP sa zabranom korišćenja telefona i interneta i zabranom primanja drugih lica u stan koja ima trajati najduže do 20. 8. 2025. Godine, dok je u odnosu na okrivljene Cvijetić Mladena, Đurić Srđana i Stefanović Davora, ukinuo rešenje Višeg suda u Novom Sadu br. KV - 487/25 od 13. 05. 2025. godine i predmet vratio prvostepenom sudu na ponovno odlučivanje u odnosu na ove okrivljene s obzirom na to da nisu dati dovoljno jasni, konkretni i potpuni razlozi u pogledu postojanja uslova za eventualnu primenu blaže mere – navodi se u saopštenju Uprave Apelacionog suda u Novom Sadu.


Jovović: Ne ostavljamo nikoga iza sebe

Nakon što je pročitana odluka Apelacionog suda, nastupilo je oduševljenje, međutim, uskoro je Radivoje Jovović iz Pokreta slobodnih građana poručio da je pobeda velika, ali da se borba nastavlja i da neće ostaviti nikoga iza sebe:


Blokada se nastavlja "po novom modelu"

Nakon toga, studenti su saopštili da se blokada nastavlja, "po novom modelu" te da će se sutra skloniti sa ulaza od 7 do 11 sati, nakon čega će ponovo blokirati sve ulaze u sud.

"Nismo slobodni dok ih sve ne oslobode", poručili su:

* Sva polja su obavezna (Preostalo 500 karaktera)

Pošalji fotografiju uz komentar (do 2MB)

Ovaj članak još uvek nije komentarisan