21.2°C
Petak, 17. april 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

13.12.2016. u 00:12

Dom zdravlja "Novi Sad": Nove količine vakcina stizaće sukcesivno

Dve stotine doza trenutno su već su terenu.

Vakcinacija u novosadskim domovima zdravlja je počela u oktobru, ali se količina cepiva – predviđena na osnovu lanjskog utroška – potrošila do prvog decembra, jer su građani ove godine pokazali veće interesovanje za ovaj vid zaštite od gripa.

Po nekoliko doza cepiva ima sporadično još uvek u svim domovima zdravlja, a oni koji i dalje žele da prime dozu, moći će to da urade, kažu u novosadskom Domu zdravlja.

– Prošle nedelje smo dobili 200 doza i tih 200 doza su već na terenu. Medicinske sestre izabranih lekara su pravile evidenciju onih koji su zainteresovani još uvek za vakcinaciju i, kako vakcina bude sukcesivno stizala u te ambulante, ti sugrađani će biti i pozivani na vakcinaciju – kaže za RTV Dragana Kostadinović, koordinatorka za imunizaciju Doma zdravlja “Novi Sad”.

Vakcinu mogu da prime svi, u zavisnosti od dogovora sa izabranim lekarom.

Vakcine su po pravilniku predviđene najpre hronično obolelim od raznih bolesti kao što su kardiovaskularne, plućne bolesti, bubrežne bolesti, dijabetes i druge hronične bolesti i svi sugrađani stariji od 65 godina.

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Festival

17. Apr

·18:00

·Omladinski centar CK13 (Crna kuća)

Festival samoorganizovanja – 19 godina Crne kuće
Radionica

17. Apr

·18:00

·Novi Sad

Bez sputavanja
Predstava

17. Apr

·19:00

·Novosadsko pozorište

Ana Karenjina
Knjiga

17. Apr

·19:00

·SPENS - Sportski i poslovni centar Vojvodina

MEĐUNARODNI DAN HAIKU POEZIJE
Koncert

17. Apr

·20:00

·Foxtrot

The Sonic Dawn
Koncert

17. Apr

·20:00

·Hala 2

Đorđe
Predstava

17. Apr

·20:00

·SPENS - Sportski i poslovni centar Vojvodina

Ko je ovde za brak?