22.3°C
Petak, 15. maj 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

22.03.2024. u 00:03

FOTO: Prekrečen grafit mržnje na zgradi u kojoj živi Dinko Gruhonjić

Prekrečen je grafit mržnje koji je pre nekoliko dana osvanuo u ulazu zgrade u kojoj živi programski direktor NDNV i univerzitetski profesor Dinko Gruhonjić. Tokom akcije desilo se nekoliko manjih incidenata.

Više od stotinu građana se u petak predveče odazvalo ovoj akciji na Limanu u Balzakovoj ulici. Mnogi su želeli da učestvuju u krečenju, pa su se prisutni u grupama menjali u “radnoj akciji”.

– Ovom akcijom želimo da poručimo da ne pristajemo na normalizaciju nenormalnog i da ćemo nastaviti da štitimo interes javnosti – poručeno je iz Nezavisnog društva novinara Vojvodine (NDNV).

Gruhonjića su podržale i mnoge javne ličnosti. Društvo “Koraci” saopštilo je danas da je 65 javnih ličnosti uputilo pismo podrške novinaru iz Novog Sada. U pismu traže od predstavnika lokalnih i republičkih vlasti da hitno prestanu sa govorom mržnje, podgrevanjem nacionalističkih strasti i targetiranjem neistomišljenika.

Ovo je poslednji u nizu napada na novosadske novinare, a posledica je hajke koja danima traje zbog montiranog snimka objavljenog na društvenim mrežama u kojima, navodno, Gruhonjić veliča ustaškog zločinca Dinka Šakića. 


Pored profesora i asistenata Odseka za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, podršku profesoru su pružili i studenti odseka koji su nakon toga, takođe postali meta napada.  

Pre početka akcije policija je legitimisala trojicu mladića koji su se ubrzo udaljili. Prema rečima prisutnih, jedan od mladića je provocirao okupljene građane i šutnuo je kantu sa bojom za krečenje koju su doneli građani. 

Nakon krečenja se desio još jedan incident kada je sredovečni muškarac prišao skupu i prisutne nazvao ustašama. On je udaljen tek onda kada su građani negodovali jer policija ne preduzima ništa. 

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Film

15. May

·15:00

·Cineplexx Promenada

Cineplexx Novi Sad – repertoar za petak
Film

15. May

·15:00

·Arena Cineplex

Arena Cineplex – repertoar za petak
Predstava

15. May

·19:00

·SPENS - Sportski i poslovni centar Vojvodina

Dečija predstava “Hrabri krojač” OTKAZANO
Izložba

15. May

·19:00

·Muzej savremene umetnosti Vojvodine

Peščana pomeranja
Predavanje

15. May

·19:00

·Galerija Matice srpske

Razgovor sa umetnikom – Dragomir Ugren
Predstava

15. May

·21:00

·Srpsko narodno pozorište

Zdrav(o) život(e)!