11°C
Utorak, 19. maj 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

11.06.2025. u 00:06

Posle jučerašnjih blokada: Privedena dvojica profesora, policajcu preti suspenzija

Profesor i asistent Novosadskog univerziteta Miloš Jocić i Veroljub Naumović koji su i redari na skupovima, uhapšeni su, a Jocić je noć proveo u pritvoru u Baču.

Profesor Filozofskog fakulteta u Novom Sad i član Slobodnog univerziteta koji je ujedno i redar MZ Bistrica Miloš Jocić, pozvan je sinoć na “informativni razgovor” u svojstvu građana nakon čega je odveden u Bač u pritvor.

Kako je objavio Slobodan univerzitet, on je saslušavan četiri sata pre odvođenja u Bač.

Očekuje se da bude izveden pred sudiju za prekršaje.

Jocić je učestvovao u sinoćnjem incidentu kod JGSP “Novi Sad”.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by mojnovisad.com (@mojnovisadcom)

FOTO i VIDEO: Tokom pete blokade raskrsnica zabeleženo nekoliko incidenata na više lokacija, a igrao se i šah

– Policija je jutros na Detelinari privela redara i profesora sa Detelinare. Izveden je iz stana uz objašnjenje da treba da popričaju sa njim o nekom remećenju reda i mira. ON kao redar Zbora MZ Detelinara i profesor na Akademiji umetnosti u Novom Sadu prethodnih dana nije učestvovao ni u jednom incidentu. Tražimo njegovo momentalno puštanje i zahtevamo da se prekine sa hapšenjima i zastrašivanjima članova Zbora Novi Sad i Slobodnog univerziteta – saopštili su Zborovi.

On se nalazi u policijskoj stanici na Detelinari.

U međuvremenu je pušten da se brani sa slobode:

Četvorica Novosađana uhapšena zbog gađanja jajima i brašnom prostorija SNS-a 2. juna

Policajac reagovao – preti mu suspenzija?

Kako saznaje Danas iz više izvora iz MUP-a, policajac koji je juče interevenisao nad muškarcem koji je pokušao da probije blokadu građana, preti suspenzija.

To se dogodilo na istom mestu na kom je bio i profesor Jocić.

Nakon što je policajac intervenisao nad muškarcem koji ga je napao, u policijsku ispostavu Novo naselje, gde policajac radi, stigao je Sektor unutrašnj kontrole (SUK) koji je uzeo izjavu od policajca, a prema saznanjima Danasa, policajcu preti suspenzija, piše ovaj medij i dodaje:

U stanicu je zajedno sa SUK-om došao i načelnik novosadske policije Nevenko Marić, koji se posebno interesovao za ovaj slučaj, a kako navode izvori iz MUP-a nije praksa da načelnik PU dolazi zajedno sa SUK-om.

Podsećamo da je tokom blokade trideset raskrsnica u Novom Sad koju organizuju Zborovi Novog Sada, muškarac juče udario policajca u civilu.

Izvori: Moj Novi Sad, Danas

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Film

19. May

·15:00

·Arena Cineplex

Arena Cineplex – repertoar za utorak
Film

19. May

·15:00

·Cineplexx Promenada

Cineplexx Novi Sad – repertoar za utorak
Predstava

19. May

·19:00

·Novosadsko pozorište

Hasanaginica
Predstava

19. May

·19:00

·Srpsko narodno pozorište

Madam Baterflaj – Premijera
Predstava

19. May

·19:00

·Srpsko narodno pozorište

Madam Baterflaj
Knjiga

19. May

·19:00

·Bulevar Books

Promocija knjige “Deep Cuts”
Predstava

19. May

·19:30

·Srpsko narodno pozorište

Jevanđelje po F. M. Dostojevskom