Ana Brnabić: Teška vremena još dolaze
Izvor - Radio televizija Vojvodine (RTV) : Fotografija - Mojnovisad.com
Aktuelna premijerka i mandatar za sastav nove vlade Ana Brnabić izjavila je danas da je Beograd zadovoljan dogovorom s Prištinom o ličnim kartama u granicama onog što je moglo da se očekuje, da nije bilo prostora za manevar, kao i da se od 1. septembra ulazi u period velike nestabilnosti jer nije postignut dogovor o registarskim tablicama.
– Aleksandar Vučić je kao ozbiljan državnik rekao da nije zadovoljan sporazumom iz 2011, da nije bio u najboljem interesu Srbije i Srba na KiM, a vi kao ozbiljna država morate da primenite međunarodne sporazume. Vučić je uspeo da napravi najbolju moguću situaciju za Srbe na KiM, da ih zaštitimo i omogućimo što normalniji život i dalje prisustvo Srbije na KiM – rekla je Brnabić na TV Prva.
Beograd je zadovoljan u granicama nečega što može da se očekuje, nismo imali previše prostora, jer je predsednik Srbije morao da traži prostora u odnosu na sporazum koji je potpisao Borko Stefanović 2011, dodala je.
Brnabić je takođe rekla da se od 1. septembra ulazi u period “strašne nestabilnosti”, jer dogovora o registarskim tablicama nema, a Priština je odbila kompromisno rešenje sa KS tablicama, koje su statusno neutralne.
– Ne znamo kako će se kosovski političari ponašati, oni su neodgovorno pokazali koliko im nije stalo do mira, do 31. oktobra oktobra svi moraju da promene tablice i prihvate tablice koje hoće Priština, ali mi ne odustajemo od KM tablica – rekla je Brnabić.
Na pitanje kada ćemo znati sastav vlade, rekla je da od trenutka kada neko dobije povernje da bude mandatar do momenta kada postane premijer, ima mnogo posla i izazova, jer treba završiti sve pregovore sa koalicionim partnerima, u odnosu na koje dolaze rešenja i raspoređuju se resori.
– Neće biti kompromisa oko kvaliteta i efikasnosti vlade. Idu teška vremena, od 2014. godine, kada je Vučić postao premijer, idemo iz jedne u još veću krizu, a Srbija nastavlja da ide napred – rekla je Brnabić i dodala da se u teškim vremenima prepoznaju pravi ljudi.
Na pitanje da li će vlada biti formirana u septembru, odgovorila je: “Verujem da hoće”.
Ona je upozorila da teška vremena još dolaze.
– Kada pogledate na vreme pandemije i onoga što nam tek predstoji pomislite – ono je bio “mačji kašalj”. Želim da bez obzira na sve izazove Srbija nastavi da napreduje, da imamo kontinuirani rast plata i penzija, da privreda postane sve konkurentnija – istakla je Brnabić.
Komentari
Još uvek nema komentara.