Danas narandžasti meteoalarm, a od ponedeljka znatno toplije
Izvor - Euronews.rs : Fotografija - Ilustracija/mojnovisad.com
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) upozorio je da se danas na severu i zapadu Srbije očekuje kiša koja se lokalno može, usled niskih temeoratura, lediti pri tlu.
Narandžasti meteo-alarm, koji označava opasno vreme, na snazi je u Bačkoj, Sremu i u zapadnoj Srbiji.
U Srbiji će ovog jutra biti slabog do umerenog mraza i magle. Tokom dana će biti umereno do potpuno oblačno i hladno, sredinom dana na planinama južne i istočne Srbije sa sunčanim intervalima.
Vetar slab jugoistočni, krajem dana u pojačanju. Najniža temperatura od -6 do -1 stepeni Celzijusovih, a najviša dnevna od 1 do 6 stepeni.Prema prognozi za narednih sedam dana, u nedelju oblačno, pre podne na severu i zapadu zemlje sa kišom i susnežicom, kratkotrajno i snegom, a po podne sa kišom u svim predelima. U brdsko-planinskim predelima padaće sneg. Krajem dana prestanak padavina, prenosi Euronews.
Početkom sledeće sedmice očekuje se osetno toplije vreme, u većini mesta od 10 do 15 stepeni, u ponedeljak u drugom delu dana mestimično sa kratkotrajnom kišom, dok se utorak krajem dana kiša očekuje u severnim, a u sredu u svim predelima Srbije. U drugoj polovine sedmice temperatura će biti u postepenom padu, na severu uglavnom suvo, dok se u ostalim p predelima povremeno očekuje kiša, a sa padom temperature na planinama i sneg.
Komentari
Još uvek nema komentara.