8°C
Petak, 24. april 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

21.06.2021. u 00:06

Grad izdvaja preko 11 miliona dinara za objekte verskih zajednica, Eparhiji bačkoj najviše sredstava

Grad Novi Sad izdvojiće iz budžeta 11,3 miliona dinara kako bi podržao izgradnju ili obnovu objekata u vlasništvu crkvenih zajednica u Novom Sadu i okolini.

Najviše sredstava dobija Eparhija bačka Srpske pravoslavne crkve. Njoj je namenjeno 4,8 miliona dinara za krovopokrivačke radove u Zmaj Jovinoj 4 (Svojina), kao i za treću fazu radova na izgradnji parohijskog doma na Detelinari, prenosi portal Radija 021. 

Pozamašna suma sa konkursa odlazi i Eparhiji Sremskoj, ali dvema različitim crkvenim opštinama – Sremska Kamenica i Stari Ledinci. Za rekonstrukciju kape zvonika na hramu Prenosa moštiju Svetog oca Nikolaja u Starim Ledincima biće izdvojeno četiri miliona, dok će još 600.000 dinara otići na opravku fasade hrama Svetog proroka Ilije, navodi isti izvor.

Grkokatolička parohija sveti Petar i Pavle dobila je milion dinara za sanaciju, restauraciju i rekonstrukciju ulični i dvorišnih fasada grkokatličkog parohijskog doma u Novom Sadu.

Subotička biskupija od gradske vlasti dobila je 712.000 za investiciono održavanje crkve Svete Elizabete u Novom Sadu.

Islamska zajednica Srbije dobila je 180.000 dinara za drugu fazu adaptacije i uređenja molitvenog prostora (Mesdžida) i islamske biblioteke u Novom Sadu, piše 021.rs.

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Radionica

25. Apr

·09:30

·Novi Sad

Susret s prijateljima i Foto šetnja
Predstava

25. Apr

·10:00

·Srpsko narodno pozorište

Uskršnja priča – Premijera
Predstava

25. Apr

·11:00

·Pozorište mladih

Crvenkapa
Predstava

25. Apr

·11:30

·Srpsko narodno pozorište

Uskršnja priča
Predstava

25. Apr

·13:00

·Srpsko narodno pozorište

Uskršnja priča
Koncert

25. Apr

·19:00

·Novi Sad

Ritam Nereda
Predstava

25. Apr

·20:00

·Pozorište mladih

“Autorizacija”