Istražujemo: Šta sve trudnice u Novom Sadu mogu da dobiju gratis
Izvor - mojnovisad.com : Fotografija - Aleksandar Jovanović/mojnovisad.com,
Pojedinci u našem gradu ipak misle na buduće majke, ali i na porodilje.
Istražili smo za vas, uz veliku pomoć žena, trudnica i porodilja iz grupe “Just give… Novi Sad” gde sve mogu da se dobiju besplatne usluge, ali i gratis hrana ili piće za buduće mame, kao i neke manje pogodnosti, poput skraćenja čekanja u redu.
Iako je Novi Sad jedini grad u Srbiji koji trudnicama naplaćuje karte u gradskom prevozu, ima i vozača koji budućim majkama ne naplaćuju autobusku kartu, a isto važi i za ulaz na Štrand. Dok pojedine trudnice kažu da su im ulaz naplaćivali, neke su nam skrenule pažnju da ni jednom nisu platile ulaznicu za najveću gradsku plažu.

Kako saznajemo, u Katastru, ali na šalterima Pošte Srbije buduće majke mogu da idu “preko reda”. Takođe pojedini marketi imaju kase gde trudnice i mame sa malom decom imaju prvenstvo u odnosu na druge kupce.
Kada je reč o hrani i piću, picerija “Libero” na Detelinari već nekoliko godina ima lepu akciju, gde trudnice svaki dan imaju gratis malu picu po izboru.
U Pekari “Maja”, koja se nalazi u Sremskoj Kamenici trudnice imaju besplatnu kiflu i jogurt, dok u kafeu “Džentlmen”, na Bulevaru cara Lazara, buduće majke svakog radnog dana imaju besplatno bezalkoholno piće ili ceđeni sok. Vlasnik lokala je došao na ovu ideju kada je u kafe ušla jedna trudnica i zamolila za čašu vode.

Trudnice takođe dobiju gratis kokice u centru, dok u Palačinkarnici “Sweety Tweety” na Detelinari žene u trudnoći svake nedelje imaju besplatnu palačinku.

Kada je reč o besplatnim pregledima kod privatnika, Očna kuća “Eliksir” ima besplatne preglede za trudnice.
U frizerskom salonu MVP, koji se nalazi na Detelinari, ponedeljkom besplatno feniraju buduće mame.
I pojedinci razmišljaju o trudnicama, pa tako Olgica Andrić iz Novog Sada, članica grupe Just give… trudnicama besplatno prevodi medicinsku dokumentaciju na italijanski jezik, a svakog prvog petka u mesecu – takođe članica grupe – Spomenka Marković Avramov koja ima i FB stranicu Trudnice i porodilje Novog Sada, poklanja dva fotografisanja – jedno za novorođenče/bebu i drugo za trudnicu.
Kada je reč o porodiljama, Crveni i Red taxi voze besplatno porodilje od svog osnivanja od Betanije do kuće, a Pan taxi se pre nekoliko meseci takođe priključio ovoj akciji, pa i oni sada besplatno voze porodilje od Betanije do odredišta.

TSV market daje porodiljama gratis paket (Tenera pelene, šampon, kupku, kremu i puder), u prodavnicama Lilly porodilje dobijaju pelene, dok u DM dele uzorke sebamed krema, sudokrem, pelene i vaučere s popustom.

Ukoliko smo nešto propustili, a vi znate gde trudnice mogu da dobiju neku uslugu ili hranu i piće gratis – pištite nam u komentarima.
Tekst: Ljiljana Natošević Milovanović
Foto: Aleksandar Jovanović, Pixabay.com
Komentari
Par puta sam nocu vodila dete u decju bolnicu,ne mogu tacno reci,ali mislim da je bio crveni taxi.Nikada nisu zeleli da mi naplate voznju.Bilo je gluvo doba noci,voznja dugacka,a oni uvek brzo dodju i jos ne naplate.
Jednom joj neko nesto naplati i odmah joj je ceo svet kriv. Draga trudnice, izadji iz reda ponekad i kazi trudna sam, mislim da imam prednost, svi ce se istog trenutka skloniti. Ljudi su danas takvi da gledaju svoja posla i briga ih ko stoji pored. Iskorosti svoju prednost kad vec mozes. Moja draga je koristila i bila prepoznavana kao trudnica. Niti jednom se nije desio negativan komentar. Razmisljaj u napred, nemoj ocekivati da bas sve na gotovo dobijes, nisi jedina koja je trudna i nisi kraljica.