Produžen rok na tehničkom pregledu za popravku nedostatka na vozilu
Izvor - NULL : Fotografija - Ilustracija/Pixabay.com
Početkom juna stupile su na snagu nove izmene Pravilnika o tehničkom pregledu vozila.
Najveći broj izmena odnosi se na preciziranje poslovanja preduzetnika koji se bave tehničkim pregledima, ali ima i dobrih vesti za vozače. Saobraćajni inženjer Nikola Novaković kaže za N1 da je sad moguće istovremeno vršenje tehničkog pregleda.
‒ To su dobre pogodnosti, možemo da povećamo kapacitet tehničkog pregleda jer možemo više vozila uraditi u toku dana. Glavni nedostatak je što tehnički pregled jednog vozila moraju obavljati dva kontrolora, što znači da ih je potrebno više, a sa njima je defecit. Izmenom je produžen i rok ponovnog vršenja tehničkog pregleda, sa tri na sedam dana. Time je omogućeno da stranka stigne da popravi vozilo kako ne bi plaćala tehnički pregled ispočetka ‒ rekao je Novaković.
Izmena ima i za vozila namenjena za poljoprivredne radove. Prema rečima Novakovića, njima je omogućeno da ako se prvi put registruju u Srbiji, a starija su od 10 godina, ne moraju da imaju dokaz o ispitivanju vozila, što nije slučaj sa ostalim vozilima.
Komentari
Još uvek nema komentara.