8.1°C
Četvrtak, 30. april 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

20.05.2025. u 00:05

RHMZ: Naoblačenje sa kišom, pljuskovima i grmljavinom večeras u Bačkoj i Sremu

Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) upozorio je na naoblačenje sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom koje će uveče zahvatiti Bačku, Sremu, zapadnu i jugozapadnu Srbiju.

Tokom noći ka sredi proširiće se i na većinu ostalih predela naše zemlji, navodi se na sajtu RHMZ-a.


Do kraja sedmice zadržava se nestabilno vreme

U sredu, 21. maja, najavljeno je promenljivo i nestabilno, povremeno sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom uz slab i umeren vetar južnih pravaca. Ponegde se očekuje veća količina padavina za kratko vreme, pojava grada, a u zoni pljuska kratkotrajno jak i olujni vetar. Najniža temperatura od 7 do 15 ° C, a najviša od 20 do 25 °C.

I narednih dana zadržava se promenljivo i nestabilno vreme, sa čestom pojavom kiše i pljuskova sa grmljavinom, osim u četvrtak kada će u većini mesta tokom dana biti suvo. Lokalno će i dalje biti uslova za veliku količinu padavina za kratak vremenski period i pojavu grada. U petak na severu i zapadu, a u subotu i u ostalim predelima pad dnevne temperature, pa se za vikend u većini mesta očekuje od 16 do 20 °S.

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Predstava

30. Apr

·18:00

·Pozorište mladih

Čarobna frula
Predstava

30. Apr

·19:00

·Srpsko narodno pozorište

Žizela
Predstava

30. Apr

·19:30

·Srpsko narodno pozorište

Iskupljenje
Noćni provod

30. Apr

·20:00

·The End Cafe

Upoznavanje za mlade od 25 do 33 godine
Predstava

30. Apr

·21:00

·Klub Trema

Veče improvizacije
Film

30. Apr

·21:00

·Salon u Radničkoj

Besplatni Bioskop –– KLINIKA ZA DUŠU ––
Koncert

30. Apr

·21:00

·Gerila Bar

VUDU POPAJ U NOVOM SADU