11.3°C
Ponedeljak, 18. maj 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

04.02.2024. u 00:02

Protest protiv oslobađajuće presude za Ćuruvijino ubistvo danas u Beogradu

“Za Slavka. Za nas kojima su izbili dah.”

Nakon 10 meseci skrivanja od javnosti, Apelacioni sud je u petak objavio odluku kojom je četvoricu bivših pripadnika Resora državne bezbednosti oslobodio krivice za ubistvo novinara Slavka Ćuruvije.

Slavko Ćuruvija fondacija šokirana presudom Apelacionog suda: Zemlja koja ne kažnjava ubice nema budućnost

Dvadeset i pet godina nakon ubistva koje je naručila i organizovala država i devet godina od početka suđenja, ubistvo Slavka Ćuruvije ostaje nekažnjen zločin, a građani Srbije ostaju bez pravde – navodi se u saopštenju Koalicije za slobodu medija i dodaje: 

Izbili su nam dah. Zanemeli smo.

Oni dalje ističu da nema više tih reči koje mogu da upute “pravosuđu koje se predalo pred silom”.

Pokažimo im to. U ponedeljak, 5. februara, u 14 sati ispred Apelacionog suda u Nemanjinoj 9 u Beogradu. Dođi, povedi prijatelje i rođake, i ponesi ogledalo – da pokažemo pravosuđu sopstveni odraz – stoji u pozivu. 

Protest organizuju Koalicija za slobodu medijia koju čine Asocijacija medija, Asocijacija onlajn medija (AOM), Nezavisno društvo novinara Vojvodine (NDNV), Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS), Poslovno udruženje Asocijacija lokalnih i nezavisnih medija “Lokal Pres”, Slavko Ćuruvija Fondacija, GS KUM Nezavisnost, Udruženje novinara Srbije (UNS) i Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM).

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Film

19. May

·15:00

·Arena Cineplex

Arena Cineplex – repertoar za utorak
Film

19. May

·15:00

·Cineplexx Promenada

Cineplexx Novi Sad – repertoar za utorak
Predstava

19. May

·19:00

·Novosadsko pozorište

Hasanaginica
Predstava

19. May

·19:00

·Srpsko narodno pozorište

Madam Baterflaj – Premijera
Predstava

19. May

·19:00

·Srpsko narodno pozorište

Madam Baterflaj
Knjiga

19. May

·19:00

·Bulevar Books

Promocija knjige “Deep Cuts”
Predstava

19. May

·19:30

·Srpsko narodno pozorište

Jevanđelje po F. M. Dostojevskom