FOTO i VIDEO: Dan rezervisan za zimske radosti
Izvor - mojnovisad.com : Fotografija - Moj Novi Sad
Ovo je pravi sneg, nema dileme!
Nisu sve zimske padavine pogodne za uživanje pa se naši sugrađani ponekad žale i kažu da sneg koji pada, a ne zadržava se, i nije sneg jer od njega nema ni sankanja, ni grudvanja, niti pravljenja Sneška.


Ali danas smo svedoci “pravog” snega u kom treba uživati dok ga ima i dok se ne pretvori u bljuzgavicu, a zatim i potpuno otopi, a pogodan je za sve navedene “radnje”.
Roditelj koji su na vreme izveli svoju decu na šetališta i na druge javne površine pogodne za igranje na snegu nisu nikako pogrešili jer je vidljiva radost kod najmlađih Novosađana. Sanke i plastični “tanjiri” za sneg su izvađeni po kratkom postupku, Kej je bio prepun veselih mališana, a i roditeljli su uživali u svežem vazduhu i u okrepljujućoj belini.

Neki su već požurili da naprave Sneška Belića a sigurni smo da ih ima mnogo po gradu.


Osim dece, snegu se “tradicionalno” raduju i kućni ljubimci koji su trčali, valjali se i koristili priliku da se osveže i žive zimsku bajku. Ne zaboravite da i sami napravite poneku “jezušku”.
Gradske službe su izašle na teren, najprometnije ulice u gradu su očišćene, a stanari polako čiste i trotoare ispred zgrada i kuća.


Iz JKP “Tržnica” napominju da ih ni ovaj put sneg nije iznenadio i da slobodno možete na gradske pijace. Oni će, po potrebi, raditi i u toku noći, dok će u toku večeri Kvantaš i Najlon biti mašinski očišćeni.

Upravo se promolilo i Sunce pa ovaj 22. januar može da zasluži i titulu skoro savršenog zimskog dana.
Komentari
Još uvek nema komentara.