11°C
Ponedeljak, 20. april 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

14.11.2025. u 00:11

Akademski plenum: Ćacilend dobio toplanu – 3.500 evra dnevno za politički performans

Akademski plenum je saopštio da je ispred Skupštine Srbije postavljen dizel agregat vredan 30.000 evra koji troši 87 litara goriva na sat, odnosno – oko 3.500 evra dnevno i može da zagreje oko 45 šatora.

To znači 35.000 evra za 10 dana – koliko košta novi ultrazvuk ili 350.000 evra za 100 dana, odnosno jedan CT skener – izračunali su iz Akademskog plenuma, nakon što su se društvenim mrežama delile fotografije agregata.

Oni navode da ograđeni perimetar sa šatorima, scenografijom “svakodnevnog života” i masivnom logistikom opasno podseća na prakse koje je svet odavno osudio – od kolonijalnih izložbi do izložba “živih eksponata” poput Ekspa 1958. u Briselu. Pitaju se “da nije ovo oživljavanje ljudskog zoo vrta pred Ekspo 2027 u Beogradu?”.

Oni su poručili Studentima 2.0 koji žive u Ćacilendu sledeće:

Ako vam je hladno u šatorima – vratite se na fakultete. Uštedećete novac svih građana Srbije. Ne pristajte da budete “živi eksponati” ovog režima.

Dodaju da “studenti pripadaju u amfiteatrima, laboratorijama i bibliotekama – ne u ograđenim scenografijama pred parlamentom”.

Za kraj, zahtevaju:

1. Uklanjanje Ćacilenda iz centra Beograda.

2. Raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora.

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Film

20. Apr

·SKCNS nova zgrada

Savremeni film nemačkih autora
Predstava

20. Apr

·18:00

·Radnički dom "Svetozar Marković"

Nešto zdravo
Predstava

20. Apr

·19:00

·Srpsko narodno pozorište

Don Kihot
Predstava

20. Apr

·19:30

·Kulturni centar LAB

Stand uo Show Nemanje Živanovića "Man of the House"
Radionica

21. Apr

·18:00

·Novi Sad

Strah od odbacivanja
Predstava

21. Apr

·19:00

·Novosadsko pozorište

Majka Hrabrost i njena deca