17.3°C
Četvrtak, 23. april 2026. Oglašavanje

Vesti | Hronika

·

08.01.2025. u 00:01

Mladići napadnuti palicama ispred Promenade, prevezeni u Dečju bolnicu

Na društvenim mrežama oko 15.25 sati objavljen je kratki video snimak uznemirujućeg sadržaja.

Kako je navedeno na profilu serbialive_novisad, nemili događaj se desio “pre 5 minuta” ispred TC Promenada.

Na snimku se vidi nekoliko mlađih muškaraca u crnim duksevima sa kapuljačama i sa maskama na licu kako tuku jednog koji leži na zemlji i pokušava da se odbrani. Jedan od napadača ga tuče palicom po nozi i drugim delovima tela dok ga ostali šutiraju i udaraju pesnicama.

Snimak je kratak, vidi se kako prilazi nekoliko ljudi da pomogne i napadači ubrzo beže.

Uznemirujući video možete pogledati OVDE.

Kako za naš portal kaže portparol Zavoda za urgentnu medicinu Novi Sad dr Zoran Krulj, danas oko 15.30 sati njihova ekipa je reagovala između Promenade i Spensa u vezi sa tučom u kojoj je povređen 16-godišnjak. 

On je prevezen u Dečiju bolnicu na dečiju hirurgiju po prvom prioritetu, nakon inicijalnog zbrinjavanja. Bar još dva mladića povređena su u istoj tuči.

Na terenu je prisutna policija.

Napadači su napustili lice mesta pre dolaska lekarske ekipe i policije, a dve osobe prevezene su privatnim prevozom u Dečiju bolnicu.

Na  mreži X, na stranici 192_rs objavljen je snimak na kom se vide i napadači (iznad maski) i objašnjeno je da su oni napali mlade fudbalere koji su se vraćali s turnira. Bilo ih je više ali su neki uspeli da pobegnu u Promenadu. 

U odbranu mladih fudbalera stala je majka jednog od njih.

 

 

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Radionica

23. Apr

·18:00

·Novi Sad

Moja anksioznost i ja
Predstava

23. Apr

·19:00

·Novosadsko pozorište

Zašto magarci stoje na promaji?
Predstava

23. Apr

·19:30

·Srpsko narodno pozorište

To smo mi
Noćni provod

23. Apr

·19:30

·The End Cafe

Speed Dating veče – upoznaj nekoga uživo