Naučni skup "Pravnički dani – Prof. dr Slavko Carić" okupio naučnike iz sveta
Izvor - mojnovisad.com : Fotografija - Moj Novi Sad
Međunarodni naučni skup “Pravnički dani – Prof. dr Slavko Carić”, na temu “Pravo, nauka i društvo – aktuelna pitanja”, 19. put se održava na Pravnom fakultetu za privredu i pravosuđe.
Preko osamdeset naučnika iz sedam zemalja predstaviće ukupno četrdeset i šest radova.
Dekan Fakulteta za privredu i pravosuđe profesor Mirko Kulić izjavio je medijima da je događaj posvećen osnivaču fakulteta, profesoru Slavku Cariću.
– On je bio vodeći stručnjak u oblasti privrednog prava u našoj zemlji. Preminuo je, nažalost, pre vremena zbog bolesti i zato se svake godine podsećamo njegovog imena, jer je to zaslužio. Na skupu ćemo pažnju posvetiti i najvažnijim privrednim aktivnostima, tako da ćemo čuti nekoliko radova od domaćih i stranih eminentnih stručnjaka iz oblasti prava. Naš fakultet pokušava da doprinese nauci kako bi društvo moglo da prevaziđe probleme koji stoje pred njim, i koji će nažalost još više biti prisutni zbog celokupnog okruženja – kazao je Kulić.

Profesorka Vesna Vučković, vršilac dužnosti predsednika Vrhovnog suda Crne Gore, objasnila je da je naučni skup važan za region zbog različitih pravnih sistema i zakonskih rešenja.
– Uvek ponesemo neke dobre poruke i ideje šta bi moglo još da se ugradi u nacionalno zakonodavstvo druge države. Ono što mi nemamo, a neko drugi u okruženju ima i kako to funkcioniše – rekla je Vučković
Milan Počuča, prodekan za nauku, kvalitet i razvoj na Pravnom fakultetu za privredu i pravosuđe istakao je da mu je drago što devetnaesti put organizuju ovaj skup.
– Značaj međunarodne konferencije nije samo u tradiciji, nego i u tome što smo okupili više od osamdeset naučnika, prihvatili četrdeset i šest radova i radujemo se svim učesnicima. Imamo autore iz Rusije, Turske, Hrvatske, Crne Gore, Slovenije, Makedonije i naravno iz Srbije – naglasio je Počuča.
Detaljan program naučnog skupa možete pogledati i preuzeti OVDE.
Komentari
Još uvek nema komentara.