Otvoren konkurs za 22. festival "Uhvati film"
Izvor - mojnovisad.com : Fotografija - Ilustracija/ Uhvati film - Maja Tomić
Do 10. aprila otvoren je konkurs za kratkometražne filmove na temu invaliditeta za 22. Međunarodni filmski festival “Uhvati film”.
U saopštenju objašnjavaju da filmovi treba da imaju makar jednog aktera osobu sa invaliditetom (nije nužno da film govori o invaliditetu), podstiču na razmišljanje, ali ujedno da budu inovativni i filmski kvalitetni. U selekciju ulaze samo ostvarenja do 30 minuta, najmanje DVD kvaliteta, koja imaju titl na SR/HR/BiH/CG odnosno na engleskom jeziku. Svi selektovani radovi biće prikazani na ovogodišnjem izdanju festivala u Novom Sadu i ući će u uži izbor za prikazivanje na narednim izdanjima manifestacije u Rijeci, Kotoru i Banjaluci.
– Filmovi koji promovišu invalidnost kao bolest/tragediju/kaznu od boga, koji podržavaju stereotipe o osobama sa invaliditetom, koji na senzacionalistički način govore o invaliditetu i izazivaju patetiku, neće biti razmatrani – poručuju organizatori festivala.
Prijave se šalju putem interneta: platformi na kojima je otvoren konkurs za 22. “Uhvati film” (Filmfreeway, Festhome, CLICKFORFESTIVALS) ili na mejl uhvatifilm@gmail.com. Za prijave na mejl potrebno je dostaviti i: popunjen prijavni formular, biografiju, 2 fotografije iz filma, dijalog listu u .srt formatu i trejler (ako postoji).

– Konkurs je regionalni – jedinstven za sva četiri izdanja Uhvati filma. Stručni žiri iz domena filma i invalidnosti selektovaće filmove za Uhvati film Novi Sad, koji će ući u uži izbor za prikazivanje na narednim Uhvati film izdanjima u Rijeci, Banjaluci i Kotoru! Postoji mogućnost da filmovi, budu izabrani i za druge dodatne programe “Uhvati film” brenda: edukacije po školama, projekcije namenjene deci i filmske karavane duž regiona – navode.
“Uhvati film” jedini je regionalni filmski festival o invalidnosti, ali i najpristupačniji filmski festival u regionu. Održava se sa ciljem afirmacije domaćih i inostranih igranih, dokumentarnih i animiranih filmova, čiji su akteri osobe sa invaliditetom, kao i promocije mogućnosti i izazova osoba sa invaliditetom (sa posebnim osvrtom na višestruko marginalizovane grupe) kroz umetnost.
Više detalja, možete naći i na zvaničnom sajtu festivala.
Komentari
Još uvek nema komentara.