10.4°C
Ponedeljak, 20. april 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

01.12.2025. u 00:12

Poslednje vođenje kroz izložbu "Pobeda je ženskog roda – žene Vojvodine u borbi protiv fašizma" u četvrtak u MSUV (FOTO i VIDEO)

Muzej Vojvodine poziva sve zaintesovane građanke i građane na autorsko vođenje kroz izložbu “Pobeda je ženskog roda – žene Vojvodine u borbi protiv fašizma” u četvrtak, 4. decembra, u 19 časova, u Muzej savremenih umetnosti Vojvodinie (MSUV) u Dunavskoj 37.

Autori izložbe su Kristina Meneši, dr Sanja Kojić Mladenov, dr Aleksandar Horvat i Vojislav Martinov. 


Povodom obeležavanja osam decenija od pobede nad fašizmom,
Muzej Vojvodine, je u saradnji sa Muzejem savremene umetnosti Vojvodine, priredio izložbu “Pobeda je ženskog roda – žene Vojvodine u borbi protiv fašizma”, koju će javnost moći da pogleda do 7. decembra 2025. godine u MSUV u Dunavskoj 37.

U okviru hronološko-tematskog koncepta, a posredstvom istorijskih predmeta, dokumenata, umetničkih radova i ličnih biografija pojedinih aktivistkinja, javnosti će biti prikazani različiti aspekti ženskog angažmana u borbi protiv fašizma.


Petak – promocija kataloga

U petak, 5. decembra, od 13 sati, takođe u MSUV (Dunavska 37) biće predstavljanje kataloga sa ove izložbe –  kroz razgovor sa autorima.

Više o izložbi: 

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Radionica

21. Apr

·18:00

·Novi Sad

Strah od odbacivanja
Predstava

21. Apr

·19:00

·Novosadsko pozorište

Majka Hrabrost i njena deca
Knjiga

21. Apr

·19:00

·Omladinski centar CK13 (Crna kuća)

Promocija knjige “Ja sam Alen”
Predstava

21. Apr

·20:00

·Radnički dom "Svetozar Marković"

Drž’ ne daj
Radionica

22. Apr

·17:30

·Novi Sad

Unapredi svoj javni nastup
Knjiga

22. Apr

·18:00

·Omladinski centar CK13 (Crna kuća)

Književni klabing: "Čitati Lolitu u Teheranu" Azar Nafisi