13.3°C
Ponedeljak, 20. april 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

13.09.2023. u 00:09

U Stepanovićevu otvorena nova kulturna stanica

Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić prisustvovao je svečanom otvaranju nove Kulturne stanice “Stepanovićevo”, u kojoj je upriličen koncert svetskog virtuoza na violini Stefana Milenkovića i kamernog orkestra Kamerata Novi Sad.

Na mestu nekadašnjeg Doma kulture i novosadske Fabrike “Niva” otvoramo novo mesto za kreativno izražavanje i okupljanje stanovnika svih generacija – Kulturnu stanicu “Stepanovićevo”. Ukupna vrednost izvedenih radova na rekonstrukciji ovog objekta iznosila je blizu 125 miliona dinara sa PDV-om. Kulturna stanica ima 923m2, a čitav objekat u okviru kojeg se nalaze Džudo klub, Lovačko društvo i Udruženje penzionera, zauzima 1.743m2. Pored radova na rekonstrukciji, Grad je opremio nameštajem prostor koji koristi Udruženje penzionera – izjavio je Đurić.i dodao:

– Grad Novi Sad nastavlja da jača infrastrukturu u kulturi i doprinosi decentralizaciji, a do sada je otvoreno deset Kulturnih stanica i u prilog tome govori podatak da je Grad ove godine za mrežu kulturnih stanica izdvojio 26 miliona dinara: kultura u Novom Sadu ove godine živi na dve nove adrese jer, pored Stepanovićeva, gde je danas otvorena 11. stanica po redu, Novi Sad od ove godine ima i Kulturnu stanicu u MKC “Petefi Šandor”, na Telepu.

Gradonačelnik je istakao da posle pet godina, možemo da vidimo da su kulturni sadržaji uključeni u svakodnevni život svih delova grada i gradskih četvrti, te da su polazno mesto svih posetilaca koji žele da se upoznaju sa lokalnim načinom života, navikama, običajima i aspiracijama, ali i da ga posebno raduje to što je Kulturna stanica “Stepanovićevo” već donela kulturne sadržaje koji izazivaju veliko interesovanje, kao što je Studio klasičnog baleta, ali i broj ljudi zainteresovanih za večerašnji koncert našeg istaknutog umetnika Stefana Milenkovića.

Pored ulaganja u prostor Kulturne stanice, Grad Novi Sad je u MZ “Stepanovićevo” ove godine opredelio 294,9 miliona dinara, a prethodnih godina u periodu od 2012. do 2022. godine investirano je 529,3 miliona dinara, čime se potvrđuje činjenica da Grad radi na ravnomernom razvoju svih njegovih delova, poručuju iz Kabineta gradonačelnika.

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Film

20. Apr

·SKCNS nova zgrada

Savremeni film nemačkih autora
Predstava

20. Apr

·18:00

·Radnički dom "Svetozar Marković"

Nešto zdravo
Predstava

20. Apr

·19:00

·Srpsko narodno pozorište

Don Kihot
Predstava

20. Apr

·19:30

·Kulturni centar LAB

Stand uo Show Nemanje Živanovića "Man of the House"
Radionica

21. Apr

·18:00

·Novi Sad

Strah od odbacivanja
Predstava

21. Apr

·19:00

·Novosadsko pozorište

Majka Hrabrost i njena deca