Vučević: Dešava se ono na šta su nas upozoravali lekari
Izvor - Radio televizija Vojvodine (RTV) : Fotografija - Ilustracija/ mojnovisad.com
Komentarišući rezultate testiranja od petka i najave uvođenja još strožijih mera, gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević je rekao da je veoma težak dan za nama, a da nas verovatno čekaju još teži dani, kao i da se sve ono što su lekari upozoravali sada i dešava, da je svaki taj broj umrlih ili obolelih nečiji roditelj ili supružnik.
Gostujući u emisiji Grad i mi Radio-televizije Vojvodine, gradonačelnik je rekao da je zabrinjavajuće to što nas tek čeka rezultat dešavanja od prošlog vikenda i toga koliko se vikend koristio za šetanje po keju, veliki broj sportskih aktivnosti, kampovanja i svega ostalog.
– Ne treba da gledamo kakvo je vreme, jer mi se borimo protiv beskompromisnog neprijatelja. Ko to nije shvatio, ja ne mogu da mu objasnim. Pogledajte katastrofalnu statistiku u Francuskoj, SAD. U Švedskoj je sve bilo dozvoljeno dok nisu videli broj umrlih – istakao je Vučević.
On je naglasio da niko nikoga ne plaši brojkama i upozorenjima, nego da nadležni samo upozoravaju i da nas u naredne dve-tri nedelje čekaju teški dani, te da od nas zavisi da li nas čeka veći broj obolelih
– Krećemo u masovna testiranja stanovništva, a pritom imamo ograničen broj kreveta, lekara, medicinskog osoblja… – objašnjava gradonačelnik Novog Sada, a prenosi RTV.
Vučević napominje da su domovi zdravlja uključeni kao prvi korona centri, da ne bi bio pritisak na kliničke centre, te da će domovi zdravlja raditi i u vreme zabrane kretanja, ali da to ne sme da se zloupotrebljava.
On podseća da je krenula raspodela 33.000 paketa za penzionere sa primanjima manjim od 30.000 dinara, kao i da su osposobljene hale na Novosadskom sajmu za prijem zaraženih, što je sve primena mera koje donosi Vlada Srbije.
Detaljnije o tome šta je o dezinfekciji grada, paketu pomoći privednicima i od drugim gradskim temama izjavio gradonačenik Novog Sada pročitajte na sajtu Radio-televizije Vojvodine.
Komentari
U Svedskoj je jos uvek sve dozvoljeno,
Lazes ko pas, kao I obicno.
nikad u životu nisam video nekog psa da laže. da laje,to svi psi znaju,ali pas da laže...to nisam čuo.
Ok je pomoc davati penzinerima koji imaju penziju manju od 30 000din. a sta da rade oni koju ne postoje na bilo kakvim spiskovima, bez posla i penzije a pritom od drzave nemaju ni jedan jedini dinar primanja?