15.4°C
Petak, 17. april 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

17.04.2025. u 00:04

Tokom trećeg dana blokade RTS-a problemi u programu

Blokada Radio-televizije Srbije uveliko je ušla u treći dan. Studenti zahtevaju raspisivanje novog konkursa za članove Saveta REM-a ili gašenje javnih medijskih servisa.

Beogradski studenti uputili su pismo Odboru za kulturu i informisanje u kojem ih obaveštavaju da će blokada i protest ispred RTS-a trajati dok Odbor ne objavi Javni poziv za izbor članova Saveta REM-a.

Kako javlja N1, studenti su pozvali sve da se okupe između 4 i 8h ujutru, kada su radnici RTS kroz neke alternativne prolaze ulazili u zgradu. Ove noći je bilo mnogo građana u celom okruženju zgrade kod RTS-a. Ulice Aberdareva, Ilije Garašanina i Takovska bile su blokirane, a tokom noćoi je organizovan i muzički program za prisutne.

Posle 10 sati,  ispred RTS-a u Takovskoj ulici redari su pozvali građane da se sa kolovoza povuku na plato ispred zgrade. Oni su rekli da će Takovska neko vreme biti otvorena za saobraćaj, dok ulice Ilije Grašanina i Abarderava ostaju zatvorene.

Na RTS-u nema jutarnjeg programa, a posle vesti, koje su emitovane u 8 sati, pušten je film. 

Reporterka RTS-a je oko 8.15 pokušala da izveštava sa blokade javnog servisa, a građani i studenti su se okupili oko nje i negodovali zbog realizacije programa. Skandiraju “Niko nije umoran, RTS je blokiran“, “Nije lepo lagati”…

Reporterka je završila svoje izvešavanje, a studenti su potom pevali “mama više voli Andreja”.

RTS je za to vreme objavio da će prilagođavati program zbog nezakonite blokade.

Nije poznato odakle se emituje program u kom ima mnogo tehničkih problema.

Više detalja o blokadi zgrade javnog servisa potražite OVDE.

Podsećamo, studenti od ponedeljka uveče blokiraju zgradu javnog servisa, a kažu da će tamo ostati dok “se ne izglasa Savet REM-a ili dok se RTS ne ugasi”.

Ovako je noćas bilo na Košutnjaku:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by N1 Srbija (@n1srbija_)

U ponedeljak uveče bila je blokrana i zgrada RTV-a na Mišeluku.

Studenti i građani blokirali zgradu RTV-a (FOTO i VIDEO)

U utorak, rano ujutru, policija i žandarmerija su potisnule studente i građane i prekinule blokadu:

Policija i žandarmerija prekinule blokadu RTV-a, oglasio se MUP

Istog dana Zborovi pozvali na novi skup ispred zgrade pokrajinskog javnog servisa.

U toku poslepodneva do kasnih večernjih sati ispred RTV-a je bilo više stotina građana, nakon čega se broj smanjio tako da je sada njih ispred zgrade nekoliko desetina.

Građani prenoćili ispred RTV-a, nastavljaju se dežurstva (FOTO i VIDEO)

Dok traje blokada javnog servisa studenti biciklisti u Strazburu pokušavaju da institucijama EU skrenu pažnju na situaciju u Srbiji.

U Kraljevu je juče održan veliki studentski protest “Pumpaj, pumpaj Ibar vodo” na  kojem  je, prema podacima Arhiva javnih skupova, bilo okupljeno oko 15.000 ljudi.

Studenti u blokadi najavili su juče novi poduhvat – deo njih će štafetno trčati od Novog Sada do Brisela,  gde će u maju biti održana sednica Evropskog parlamenta na čijem dnevnom redu je i rasprava o situaciji u Srbiji.

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Festival

17. Apr

·18:00

·Omladinski centar CK13 (Crna kuća)

Festival samoorganizovanja – 19 godina Crne kuće
Radionica

17. Apr

·18:00

·Novi Sad

Bez sputavanja
Predstava

17. Apr

·19:00

·Novosadsko pozorište

Ana Karenjina
Knjiga

17. Apr

·19:00

·SPENS - Sportski i poslovni centar Vojvodina

MEĐUNARODNI DAN HAIKU POEZIJE
Koncert

17. Apr

·20:00

·Foxtrot

The Sonic Dawn
Koncert

17. Apr

·20:00

·Hala 2

Đorđe
Predstava

17. Apr

·20:00

·SPENS - Sportski i poslovni centar Vojvodina

Ko je ovde za brak?