Student prorektor Damjan Vakanjac rekao je da od večeras napuštaju Filozofski fakultet "privremeno".
Nije precizirao koji su im naredni koraci, a to je izjavio nakon što ih je posetio rektor Univerziteta u Novom Sadu Dejan Madić, piše 021.rs.
Mladići napuštaju fakultet, a rekli su da će nakon ispitnog roka nastaviti sa blokadom ako im se ne ispune zahtevi, a to je da profesor Dinko Gruhonjić dobije otkaz.
Madić je rekao da "podržava studente koji protestuju", a da "osuđuje govor mržnje profesora Dinka Gruhonjića".
Napomenuo je da on nema ovlašćenje da odlučuje o Filozofskom fakultetu, već da se time mora baviti dekanica. Dodao je da je Studentski parlament nezavisno telo i "da studenti imaju pravo na okupljanje".
Etički odbor Filozofskog fakulteta će u utorak razmatrati zahteve mladića koji su blokirali fakultet.
Podsetimo, Filozofski fakultet obustavio je rad u četvrtak, nakon što je grupa mladića na poziv Studentskog parlamenta upala u tu instituciju i blokirala ulaz na fakultet.
Sutra inače počinje ispitni rok. Prehodno je najavljeno da će se sutra u 13 časova održati javni čas "Sloboda govora" ispred Rektorata Univerziteta u Novom Sadu.
Filozofski fakultet objavio je na svojoj Fejsbuk stranici da će se aprilski ispitni rok održati prema rasporedu.
Napomenuo je da on nema ovlašćenje da odlučuje o Filozofskom fakultetu, već da se time mora baviti dekanicDodao je da je Studentski parlament nezavisno telo i "da studenti imaju pravo na okupljanje".Rekao je da sve najbolje želi profesoru Dinku Gruhonjiću i da je protiv pretnji, ali da "osuđuje njegov govor mržnje".Studenti napuštaju fakultet, a rekli su da će nakon ispitnog roka nastaviti sa blokadom ako im se ne ispune zahtevi, a to je da profesor Dinko Gruhonjić dobije otkaz.Podsetimo, Filozofski fakultet obustavio je rad u četvrtak, nakon što je grupa mladića na poziv Studentskog parlamenta upala u tu instituciju i blokirala ulaz na fakultet.
Sutra inače počinje ispitni rok. Prehodno je najavljeno da će se sutra u 13 časova održati javni čas "Sloboda govora".
Ovaj članak još uvek nije komentarisan