19.4°C
Subota, 18. april 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

16.09.2020. u 00:09

Delegacija japanske kompanije Nidek posetila Novi Sad

Predstavnici kompanije Nidek iz Japana bili su danas u radnoj poseti Novom Sadu. Iz Gradske kuće su saopštili da je reč o vodećoj kompaniji u oblasti automobilske industrije. Nakon sastanka u zdanju izvršne novosadske vlasti, domaćini su goste odveli u obilazak Radne zone Sever 4.

Japansku delegaciju predvodio je direktor Jun Seki, a interese Novog Sada je zastupao gradonačelnik Miloš Vučević. Prema njegovim rečima, prisustvo takvog giganta u Novom Sadu umnogome doprinelo bi ekonomskom jačanju grada i značajnom povećanju zaposlenosti.

Zajedno sa pokrajinskom i republičkom administracijom mi smo spremni da ispratimo takav privredni poduhvat jer osim neposredne finansijske koristi za državu i zapošljavanja, dolazak firme tog renomea je izuzetna reklama za našu zemlju. Današnja poseta nas ohrabruje, a nastavićemo predano da radimo na privlačenju investicija jer nam je cilj da naši građani imaju gde da rade, da imaju bolji standard i da ostanu da žive sa svojim porodicama u Srbiji  – rekao je gradonačelnik.

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Predstava

18. Apr

·11:00

·Pozorište mladih

Ko je rekao mjau
Šoping vodič

18. Apr

·11:00

·Kineska četvrt - Kreativni distrikt

Urbani buvljak
Predstava

18. Apr

·18:00

·Srpsko narodno pozorište

Na vukovom tragu
Koncert

18. Apr

·19:00

·Novi Sad

Ritam Nereda
Predstava

18. Apr

·19:00

·Novosadsko pozorište

Kabare Pikolo Grande: Utopija
Predstava

18. Apr

·19:00

·Srpsko narodno pozorište

Don Kihot
Koncert

18. Apr

·20:00

·SPENS - Sportski i poslovni centar Vojvodina

Crvena jabuka