11°C
Petak, 17. april 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

17.12.2025. u 00:12

Grupa studenata, zaposlenih na Novosadskom univerzitetu i građana u četvrtak kreće biciklima na protest u Novi Pazar

Studenti Državnog univerziteta u Novom Pazaru (DUNP) najavili su veliki protest za nedelju, 21. decembar, pod nazivom “ILI ONI ILI MI”. Drugi veliki skup u ovom grad u 2025. godini dolazi kao odgovor na poteze rektorke Zane Dolićanin koja, prema njihovim tvrdnjama, ostavlja bez posla profesore koji nisu “poslušnici režima”, ali i njihove kolege bez statusa studenta.

Kako saznaje Nova.rs, protest će trajati 12 sati, a početak je previđen za 11 časova. Takođe, prema njihovim saznanjima, Pazarci planiraju da blokiraju ceo grad tog dana.

Novosadski studenti, profesori i drugi građani, posebno su zahvalni i povezani sa studentima iz Novog Pazara koji su, pred veliki komemorativni skup 1. novembra ove godine, 16 dana pešačili kako bi se pridružili Novosađanima u obeležavanju godišnjice velike tragedije.

Novosađani dočekali “celu Srbiju” kod Mosta slobode, skup ipak završen kod Železničke stanice (FOTO i VIDEO)


Novosađani ovaj put stižu biciklima

Na Instagram stranici Blokadna pedala objavljeno je da su pripreme za turu Novi Pazar II gotove i da će u četvrtak, 18 decembra, iz Novog Sada krenuti na put od četiri dana prema Pazaru, da podrže kolege u odbrani njihovog Univerziteta.

– “Ili oni ili mi” – svi u Novi Pazar – poručili i objavili plan puta:

Ruta

• četvrtak, 18 decembar: Novi Sad – Inđija – Beograd

• petak, 19. decembar: Beograd–Meljak–Lazarevac–Ljig

• subota, 20 decembar: Ljig – Gornji Milanovac – Čačak – Kraljevo i

• nedelja, 21. decembar: Kraljevo – Novi Pazar 

Blokadana pedala napominje da na put ide manja grupa sačinjena od studenata, zaposlenih na Univerzitetu i građana – zbog mogućih loših vremenskih uslova i veće brzine kretanja.

Podsećamo, Novosađani su i u aprilu išli biciklima u Novi Pazar na protest.

FOTO i VIDEO: Studenti, srednjoškolci… biciklima krenuli iz NS ka Novom Pazaru 

Biciklisti iz Novog Sada stigli u Novi Pazar, dočekani uz ovacije

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Predstava

18. Apr

·11:00

·Pozorište mladih

Ko je rekao mjau
Šoping vodič

18. Apr

·11:00

·Kineska četvrt - Kreativni distrikt

Urbani buvljak
Predstava

18. Apr

·18:00

·Srpsko narodno pozorište

Na vukovom tragu
Koncert

18. Apr

·19:00

·Novi Sad

Ritam Nereda
Predstava

18. Apr

·19:00

·Novosadsko pozorište

Kabare Pikolo Grande: Utopija
Predstava

18. Apr

·19:00

·Srpsko narodno pozorište

Don Kihot
Koncert

18. Apr

·20:00

·SPENS - Sportski i poslovni centar Vojvodina

Crvena jabuka