IPAK SE KITI: Novi pokušaj ukrašavanja Novog Sada (FOTO)
Izvor - mojnovisad.com : Fotografija - Moj Novi Sad (naslovna), čitaoci portala
Posle nekoliko “pokušaja” kićenja Novog Sada na koje je deo građana burno reagovao, u toku vikenda su u Zmaj Jovinoj primećene velike sijalice koje su i prethodnih godina bile povešane po drveću, a čitaoci nam od jutros šalju fotografije nastavka ukrašavanja našeg grada.
Kako su zabeležili, radnici JKP “Stan” su kačili ukrase u centru – u Zmaj Jovinoj ulici i na Trgu republike.

Podsećamo, zbog očiglednog uznemirenja i pritiska javnosti, gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić je 14. novembra saopštio da Grad neće organizovati proslavu Nove godine.
Gradonačelnik: Novi Sad neće organizovati doček Nove godine iz pijeteta prema žrtvama tragične nesreće
Dan ranije je počelo (prvo) kićenje Novog Sada na koje je, između ostalog reagovala stranka LSV- Vojvođani:
LSV – Vojvođani: Uklonite prazničnu dekoraciju u Novom Sadu da vam ne bi građani to poskidali!
Nakon toga, ukrasi su “nestali”, ali danas ih ponovo vidimo na ulicama.

Takođe, na šestočasovnoj blokadi Železničke stanice koja je održana 17. novembra, glumica Jelena Stupljanin osvrnula se i na kićenje Novog Sada.
– Ludi ste, bre, što kitite grad kada imate grobnicu iza sebe koju ste počistili da ne ostavite svoje krvave tragove. Žrtve su ovde pale, a ovde opet sve izgleda čisto. Kitite grad, pravite nas ludima, igrate se našim emocijama. Nismo dobro! nismo dobro! Poginuli su ljudi zbog korupcije, zbog vaše neodgovornosti – poručila je odgovornima za tragediju, a prisutni su povikali “Ubice! Ubice!…”
Komentari
Još uvek nema komentara.