16.2°C
Petak, 17. april 2026. Oglašavanje

Vesti | Društvo

·

16.03.2025. u 00:03

NVO: Policija onemogućila pravnu pomoć uhapšenima

Šest nevladinih organizacija saopštilo je sinoć da su policijski službenici iz Policijske stanice Zvezdara onemogućili dvojici uhapšenih mladića pravo na pravnu pomoć i da su naneli telesnu povredu advokatici koja ih zastupa.

U zajedničkom saopštenju tih organizacija piše da su mladići uhapšeni tokom protesta “15 za 15” u Beogradu, a da ženi koja ih pravno zastupa nije dozvoljeno da ih vidi.

Policijski službenici su prvo odbili pristup uhapšenima, čime su direktno prekršili njihovo pravo na odbranu. Kada je nastavila da insistira na svom zakonskom pravu, jedan od policajaca ju je verbalno napao i opsovao, da bi je zatim drugi policajac, koji nije imao nikakva obeležja, nasilno izbacio iz stanice, govoreći da je ima pravo da je izbaci jer je to njegova kuća. Tom prilikom, advokatica je zadobila povredu ruke – stoji u saopštenju.

Ocenjeno je da je takvim postupanjem policija prekršila zakone.

Među organizacijama koje su potpisale saopštenje su Građanske inicijative, Komitet pravnika za ljudska prava, CRTA, Inicijativa A11, FemPlatz i Beogradski centar za ljudska prava, prenosi Nova.rs.

Komentari

Još uvek nema komentara.

Preostalo još 500 karaktera

Dešavanja u gradu

Festival

17. Apr

·18:00

·Omladinski centar CK13 (Crna kuća)

Festival samoorganizovanja – 19 godina Crne kuće
Radionica

17. Apr

·18:00

·Novi Sad

Bez sputavanja
Predstava

17. Apr

·19:00

·Novosadsko pozorište

Ana Karenjina
Knjiga

17. Apr

·19:00

·SPENS - Sportski i poslovni centar Vojvodina

MEĐUNARODNI DAN HAIKU POEZIJE
Koncert

17. Apr

·20:00

·Foxtrot

The Sonic Dawn
Koncert

17. Apr

·20:00

·Hala 2

Đorđe
Predstava

17. Apr

·20:00

·SPENS - Sportski i poslovni centar Vojvodina

Ko je ovde za brak?