Obeleženo prvih godinu rada Naučno-tehnološkog parka u Novom Sadu
Izvor - Danas : Fotografija - Ilustracija/Mojnovisad.com
Povodom obeležavanja prve godišnjice rada Naučno-tehnološkog parka u Novom Sadu, danas su u amfiteatru ove ustanove, predstavljeni rezultati rada, kao i ciljevi za naredni period.
Od najavljenih daljih aktivnosti, jedna od najznačajnijih biće izgradnja nove zgrade Naučno-tehnološkog parka, a realizaciji projektno-tehničke dokumentacije već se pristupilo.
– Pored svih postavljenih i realizovanih ciljeva, imamo jedan važan zadatak pred nama, a to je izgradnja nove zgrade NTP-a, koja će se takođe nalaziti u Kampusu Univerziteta u Novom Sadu. Potrebu za proširenjem prostornog kapaciteta iskazale su članice i druge kompanije iz IT industrije, kojima nastojimo da, i na ovaj način, pružimo najbolje uslove za rad – izjavio je direktor Naučno-tehnološkog parka Nebojša Drakulić.
NTP NS broji danas 31 članicu, od kojih su dva naučno-istraživačka instituta – Institut za veštačku inteligenciju i Biosens, koji razvijaju informacione tehnologije biosistema, 11 tehnološko-razvojnih kompanija i 18 startap kompanija, u kojima je već u prvoj godini poslovanja zaposleno blizu 1.000 visokoobrazovanih stručnjaka iz oblasti informacionih tehnologija.
U prvih godinu dana rada organizovano je više od 50 događaja na kojima je bilo preko 2.000 učesnika zainteresovanih za oblast tehnološkog preduzetništva i održan je niz mentorskih radionica i sesija.
Ceo tekst pročitajte na sajtu dnevnih novina Danas.
Komentari
Još uvek nema komentara.